Tag : radovis

Имам нешто да те прашам

Јордан Митев: Новата година со Божиќните празници е најубавиот период во годината (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е македонски пејач на фолк музика. Роден е на 13 август 1986-та година во...
Музика на кирилица

Јордан Митев сними спот за неговата последна песна “Наздрави за љубов, наздрави за среќа”

Muzika24
Пејачот на народна песна и љубеникот на публиката Јордан Митев, вчера во родниот Радовиш, го...