Tag : reakcija

Балканленд

Карлеуша не може да каже за себе дека е феминистка, а ги навредува жените врз основа на нивниот физички изглед, однесување и избор во живот

Muzika24
Музичкото шоу „Sвездите на  Гранд“ доживеа вистинско фијаско и лавина негативни коментари од гледачите, откако...
Музика на кирилица

Од Зоки Фаци започна се, тој беше прв кој забележа и проговори јавно и направи револуција

Muzika24
Со реакција за спорниот кадар во евровизискиот спот за кои први пишувавме, а може да...
Фестивали

Лукашенко за Евровизија: Ова е уште еден напад на странски сили врз Белорусија

Filip
Белорускиот претседател Александар Лукашенко, реагираше на предупредувањето на Европската радиодифузна унија за можно дисквалифукување на...
Културо

Дирекцијата за култура и уметност реагира на резултатите од конкурсот на Министерството за култура

Muzika24
Дирекцијата за култура и уметност на град Скопје го изразува своето огромно разочарување од третманот...
Музика на кирилица

Асоцијацијата на Ивент индустријата ИВАП со реакција до Општина Куманово

Muzika24
Асоцијацијата на Ивент индустријата (ИВАП) најостро реагира на праксата одредени општини да ангажираат компании од...