Tag : renata kralevska

Музика на кирилица

Подготовките се во тек: Андреа ја откри и придружбата за во Торино

Filip
Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска откри кој ќе ја придружува на евровизиската сцена во Торино....
Музика на кирилица

Фото: Погледнете која македонска пејачка го покажа задникот

Muzika24
Младата пејачка Рената Кралевска во соработката со дизајнерката Ивана Кнез повторно ги турка границите на...
Музика на кирилица

Потполна трансформација: Рената Кралевска во ново руво (Видео)

Muzika24
Позната и атрактивна поп пејачка Рената Кралевска денеска на својот фејсбук профил објави интересна фотографија...
Музика на кирилица

Рената со божиќна песна го освојува светот

Muzika24
Младата музичка надеж, која ветува интернационален успех Рената Кралевска од неодамна ја сними својата четврта...
Имам нешто да те прашам

Рената Кралевска: Верувам во чудата кои ги носат новогодишните празници

Muzika24
Рената официјално ја запознавме на “Макфест” во 2009-та година кога настапи со песната “Не го...