Tag : resen

Фестивали

Само локални артисти ќе настапат на „Преспански јаболкобер“ (Фото)

Filip
Традиционалната манифестација „Преспански јаболкобер“ ќе се одржи и оваа година на верскиот празник Крстовден, на...
Фестивали

Во Битола се одржа фестивал на византиско пеење и музика (Галерија)

Filip
Вчера вечер во храмот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Битола, со благослов на Неговото Високопреосвештенство...
Во прв ред

Лозано, 2Бона и “Амадеус бенд“ на “Преспански јаболкобер“ (Видео)

Filip
Општина Ресен ја објави програмата за овогодинешниот “Преспански јаболкобер“ кој ќе се одржи од 26-ти...