Tag : riblja corba

Балканленд

Дел од оштетените од приватизацијата на „Југотон“ нема да ја тужат „Кроација рекордс“

Filip
Кога по распадот на Југославија во 1991 година, најголемата дискографска куќа „Југотон“ од Загреб и...
Фестивали

„Рибља чорба“ се главните ѕвезди на овогодинешниот „Јosifovo Summer Fest“ (Фото)

Filip
На 27-ми и 28-ми август во Јосифово (Општина Валандово) ќе се одржи манифестацијата „Јosifovo Summer...