Tag : ringo star

Премиера

МУЗИКА ВО КНИГА: „Битлси“ – Хантер Дејвис (Фото)

Filip
Специјализираниот македонски музички портал – muzika24.mk во соработка со издавачката куќа Арс Ламина ја започнува...
World Music

„Битлси“ оствариле над 90 милиони долари приход во 2019 година

Filip
Половина век по нивното распаѓање, најпознатиот бенд на сите времиња „Битлси“ сè уште остваруваат огромни...