Tag : rodenden

Премиера

„Суперхикс“ го промовираа својот најнов студиски албум „Сила и нервоза”, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дел од промоцијата (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно на пладне, познатите и популарни „Суперхикс“ во Домот на културата „Билјана Беличанец“ во...
Магазин

Повеќе од три децении, музички Охрид е во сигурни раце: 31. година Супер радио

Muzika24
Полни 31.година, охридското Супер радио, еден од најстарите приватни електронски медиуми во Република Македонија е...
Во прв ред

Вчера вечер на отворањето на Културното лето во Општина Кисела Вода над 15.000 илјади посетители (Фото)

Muzika24
Преку 15.000 илјади посетители вчера вечер уживаа во фантастичната атмосфера на првата вечер од Културното...
Во прв ред

Започнува Културното лето на Кисела Вода: “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра” (Фото)

Muzika24
Со слоганот “68 години – Бескрајна приказна која станува се подобра”, Општина Кисела Вода следната...