Tag : rok bend

Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Сејо Сексон – фронтмен на “Забрањено пушење”

Filip
Култниот сараевски рок бенд “Забрањено пушење” oснован далечната 1981-ва година, оваа година се главните ѕвезди...
Во прв ред

“Забрањено пушење” и “Conquering Lion” – главни ѕвезди на “Битола отворен град 2017” (Фото)

Filip
Оваа година главни ѕвезди на големата сцена на Широк Сокак во рамките на фестивалот “Битола...