Tag : rok muzika

Музика на кирилица

Next Time за концертот на 17-ти декември: Сме биле на врвот и на дно, не се плашиме од ваков предизвик (Видео)

muzika 24
Дуото Next Time, кое ја започна кариерата со рок музика во 2008 година, за да...
Балканленд

Ѓорѓе Давид: Рокери забранија нивните песни да се пеат во „Ѕвездите на Гранд“

Filip
Рок-музичари од регионот наводно забраниле да се изведуваат нивните песни во „Ѕвездите на Гранд“ без...
Балканленд

Во Цеље отворена изложба посветена на југослoвенската рок сцена (Фото+Видео)

Filip
Музејот на поновата историја на Цеље, Словенија промовираше изложба “За татковината со рок напред, словенечко-српски...
Во прв ред

Ексклузивно: Кои се скромните барања на “Ван Гог” пред големиот концерт во Крива Паланка

Muzika24
Тие пред само неколку дена имаа свој солистички концерт во Охрид во рамките на “Охридско...