Tag : rok

Во прв ред

Се организира кампања за донации за деца Роми да можат да посетуваат бесплатно музичко образование

Filip
Roma Rock School (RRS) Скопје, организира кампања за донации за деца Роми да можат да...
Премиера

„Кербер“ со нова песна го започнаa одбележувањето на 40-годишниот јубилеј (Видео)

Filip
Во јубилејната 40-та година, рок групата „Кербер“ премиерно го претстави новиот спот за песната „Бестрага...
Балканленд

„Бомбај Штампа“ со анимиран спот за „Удари ме нечим“ (Видео)

Filip
Култниот поп-рок состав од БиХ, „Бомбај Штампа“, го промовираа спотот за последниот сингл „Удари ме нечим“...