Tag : sabota

Фестивали

Србија, Хрватска и Словенија влегоа го големото саботно финале на Песна на Евровизија

Muzika24
Спектакуларно започна годинешното 68-мо издание на Песна на Евровизија во Малме, Шведска. За титулата најдобра...
Балканленд

Макфест 2014: Познати финалистите за големото финале (Фото)

Muzika24
Со мотото “Слушајте македонска музика”, заврши првата полуфинална вечер од 29-то издание на Фестивалот за...