Tag : sara mejs

Музика на кирилица

Сара Мејс: Песната „Очи Вселена” ја напишав и ја посветив на мојот син Кирил (Видео)

Muzika24
Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од глава....
Во прв ред

На 18-ти декември Македонска филхармонија ќе „ечи“ од новата празнична новогодишна бајка „Jingle Bells Symphony“ со одлично отпеани божиќни песни (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, нашата позната македонска поп пејачка Сара Мејс, на 18-ти...
Магазин

Цаци Паковска: Мажите денес ми се како од градинка, не викаат „мајка ми” туку викаат „мама” (Видео)

Muzika24
Времеплов во најновата емисија на „Нешто конкретно”, зборуваме за едно време кога се беше поубаво,...
Музика на кирилица

Сара Мејс: За да е ова “случајно”, треба е правено од крајно неодговорни, незаинтересирани, непрофесионални и необразовани ликови

Muzika24
Темата околу Евровизија никако не стивнува, секој ден нов скандал, покренета е петиција за Васил...
Културо

Концертот „Нова Година – нов почеток!”, последен за оваа година во Македонска филхармонија

Filip
„Нова Година – нов почеток!” е насловен последниот концерт на Македонската филхармонија за 2020 година,...