Tag : saraevo

Балканленд

Сараево во знакот на „Црвена јабука“: Отворена голема изложба по повод 35 години од основањето (Фото+Видео)

Filip
Сараево вчера беше во знак на „Црвена јабука“. Во улицата Штросмаерова беше отворена мултимедијална изложба...
Во прв ред

Бобан Милошески од Авалон продукција на средба со градоначалничката на Сараево

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден, сопственикот на Авалон Продукција, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката...
Музика на кирилица

Сараево гори: Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 илјади евра во новиот спот за “Балкан Банда” (Видео)

Muzika24
Нашиот македонски артист Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда”. Ова е...