Tag : sars

Фестивали

10 музички ѕвезди во главната прослава за јубилеен 25-ти „Таксират“ фестивал (Фото)

Muzika24
„Таксират“, македонскиот најпосетен алтернативен музички фестивал годинава прославува јубилејно 25-то издание. Овој голем јубилеј, најголемиот...
Во прв ред

Со концерт во Отешево ќе се прослави укинувањето на роамингот во Западен Балкан

Filip
Концерт со повеќе групи и диџеи од регионот ќе се одржи на 1-ви јули во...
Во прв ред

Розга, Буба и Џала, “С.А.Р.С.“, “Балканополис“ и Невена Божовиќ настапуваат на MAC

Filip
Нејзиниот емотивен настап беше еден од највпечатливите на MAC, а од церемонијата го понесе и...