Tag : sasa kovacevic

Во прв ред

Саша Ковачевиќ, Даниела Мартиновиќ, Љубојна, Амадеус Бенд, Пајак и Лара ќе ги забавуваат посетителите на “Штипска пастрмалијада 2023” (Фото)

Muzika24
Како што информираше Градоначалникот на Општина Штип, Г-нот Иван Јорданов, на 22-ри и 23-ти септември...
Балканленд

Откако помина еден месец во болница, Саша Ковачевиќ видно ослабен и се обрати на својата публика (Видео)

Muzika24
Поп-пејачот Саша Ковачевиќ изминатиов месец имаше здравствени проблеми поради кои се повлече од јавноста. Во...
Балканленд

„Лажу те љубави“ емотивна балада која ќе ве остави без зборови и со насолзени очи (Видео)

Muzika24
Познатиот српски пејач Саша Ковачевиќ кој што е препознатлив по одличните емотивни балади, латино песни,...
Балканленд

Познатиот поп пејач Саша Ковачевиќ со забранет влез во Германија?!

Muzika24
Српскиот пејач Саша Ковачевиќ неодамна бил вратен од германската граница и не пристигнал на договорениот...
Балканленд

Саша Ковачевиќ проговори македонски, па призна: Да отворев аптека во ова време гарант поубаво ќе живеев

Muzika24
Саша Ковачевиќ, еден од најпознатите пејачи од соседството и еден од најчестите гости кај нас,...