Tag : sdsm

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Музика на кирилица

СДСМ го кандидира Димитар Андоновски за советник во Советот на Општина Битола (Фото)

Filip
Поп-пејачот Димитар Андоновски влегува во политика. Како што вчера објави владејачката СДСМ, Андоновски се наоѓа...