Tag : serbia

Фестивали

Србија, Хрватска и Словенија влегоа го големото саботно финале на Песна на Евровизија

Muzika24
Спектакуларно започна годинешното 68-мо издание на Песна на Евровизија во Малме, Шведска. За титулата најдобра...
Премиера

Со „Последно кабаре“ Александра Пријовиќ им ја честиташе Новата 2024-та на сите фанови, и исте оние кои ја сакаат, почитуваат и слушаат (Видео)

Muzika24
Познатата српска пејачка која што минатата година полнеше арени во Србија и Хрватска, Александра Пријовиќ,...
Имам нешто да те прашам

Алекса Жикиќ IDJ Show: Од Дедо Мраз сакам уште еден хит од Дарко Димитров (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е интересен, млад и енергичен. Македонската и балканска публика го запозна неодамна на популарното...
Балканленд

Познатиот српски пејач и тик токер Филари станува јутубер (Фото+Видео)

Muzika24
Изминатиот период за време на одржувањето на Избор за песна за Евровизија во Србија, или...
Балканленд

Песната на Констракта меѓу најслушаните од Евровизија

Muzika24
Пејачката Ана Ѓуриќ – Констакта дефинитивно е српската претставничка која направи најголем „бум“ кога е...
Фестивали

Ексклузивно: Тијана Дапчевиќ влегува во трката за српски преставник на Евровизија

Filip
Српската национална телевизија (РТС) пред неполна недела го откри списокот на изведувачи кои се натпреваруваат...