Tag : Severina

Во прв ред

Северина: Секоја средба со Македонија остава длабока трага во моето срце (Видео)

Muzika24
Започна одбројувањето на последните денови до големиот концерт на Северина, кој ќе се случи на...
Во прв ред

Северина со голем концерт во Скопје на 30-ти март, следната година

Muzika24
Една од најпопуларните хрватски и регионални музички ѕвезди, а според многумина и неприкосновена модна икона...
Фестивали

Додека Прилеп го исчекува “Пивофест”, Градоначалникот Јовчески тактизира (Фото)

Muzika24
Веќе навлеговме во месец јуни, а Општина Прилеп не се огласува околу овогодинешното издание на...
Балканленд

Северина облечена како калуѓерка ја промовираше новата песна “Вјерујем у Бога” (Видео)

Muzika24
Неодамна балкански познатата пејачка Северина со видео спот ја промовираше својата најнова песна “Вјерујем у...