Tag : silvi bend

Магазин

Силви Плевнеш: Ние жените сме тие што бираме, после само глумиме дека сме уловени (Видео)

Muzika24
Во новото издание на „Нешто конкретно” ја славиме љубовта и откриваме која е тајната на...
Во прв ред

На „Карпошово културно лето“ вечерва Мијата со акустичен концерт, а веќе утре концерт на Силви бенд

Muzika24
Како продолжение на културната манифестација „Културно Лето Карпош“ неделава на плоштадот „Делфина“ ќе настапат врвни...
Во прв ред

Македонска Каменица ќе гo слави Денот на рударите со Аца Лукас

Filip
Во склоп на Каменичко културно лето 2023, а по повод Денот на Општина Македонска Каменица...
Музика на кирилица

„Силви бенд“ ќе го изведат мјузиклот „Ромален“ во Ахен, Германија

Filip
Во организација на музичката куќа и продукција „Сил-Вла”. Познатото македонско дуо „Силви бенд“ на 17-ти...
Музика на кирилица

По “Љубовна приказна” Силви бенд најавуваат нов музички проект (Видео)

Muzika24
Неодамна популарниот македонски бенд, Силви бенд го промовираа своето ново видео за песната “Љубовна приказна”. Како...