Tag : simeon korunoski

Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Треба да сме благодарни за шансата што постоиме на овој свет (Фото)

Muzika24
Млад е, симпатичен и девојките се повеќе и повеќе лудуваат по него. Често експриментира во...
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: За мене нема поубав подарок од тоа да бидам дома со најблиските (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Наближуваат Божиќните празници, како се чувствуваш секогаш кога доаѓа овој период од годината? Дали...
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Освен пејач, сакам да бидам и продуцент (Видео)

Muzika24
На неодамна одржаниот интернационален музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури”, кој што и годинава...
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Слушајте македонска музика, бидете среќни и полни со љубов (Фото)

Muzika24
Има само 16 години, македонската јавност за прв пат го запозна како учесник, а потоа...
24 Ексклузивно

Симеон Коруноски за Музика24: Наскоро излегува и мојата трета песна

Muzika24
Младиот симпатичен, талентиран, насмеан и секогаш позитивен Симеон Коруноски ексклузивно за нашиот музички портал Музика24...
Музика на кирилица

Симеон Коруноски победи на Меѓународниот фестивал “Златен костен” во Бугарија (Фото + Видео)

Muzika24
Грандиозната сцена го осветли небото на Петрич на 23-то издание на Меѓународниот фестивал за нови...