Tag : simon trpceski

Во прв ред

Симон Трпчески со македонска премиера на оркестарска верзија на „Македонисимо”

Muzika24
По исклучително успешната светска оркестарска премиера на проектот „Македонисимо” минатата година во, веројатно најпрестижната концертна...
Музика на кирилица

Музика на Симон Трпчески на летовите на елитната авиокомпанија „Луфтханза“

Filip
Македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески стана дел и од елитното друштво ѕвездени имиња...
Музика на кирилица

После „Македонисимо“, напролет уште еден албум на Симон Трпчески

Filip
Светски познатиот македонски пијанист Симон Трпчески не мирува. После објавувањето на албумот „Македонисимо“ во август...
Во прв ред

Симон Трпчески и пријателите со концерт во Македонска филхармонија на 24-ти ноември

Muzika24
Во организација на Сојузот на композитори на Македонија – СОКОМ, на 24-ти ноември во Големата сала...
Културо

Симон Трпчески со “Македонисимо“ ќе ја промовира македонската музика во светот

Filip
Македонскиот пијанист Симон Трпчески следната недела, на 18-ти мај, ќе ја има премиерата на својот...