Tag : skara

Балканленд

Неофицијално: Северина, Харис Џиновиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју… дел од “Пивофест 2017” (Фото)

Muzika24
Како што неофицијално дознава Специјализираниот македонски и единствен музички портал во Македонија Музика24, на овогодинешното...
Балканленд

Ексклузивно: “Пивофест” оваа година со најголемите балкански музички имиња (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, таа и оваа, по дванаесети пат во градот под Марковите кули...
Балканленд

“Пивофест” по 11-ти пат во градот под Марковите кули – Прилеп

Muzika24
Уште неполна недела не дели од стартувањето на 11-то издание на најпознатата музичко-забавна манифестација “Пивофест”....