Tag : skopje

Во прв ред

Трите диви убавици од „Hurricane“ на предновогодишна журка во Скопје

Muzika24
Уште една луда и незаборавна предновогодишна журка ви подготвува екипата на, во моментов најатрактивниот скопски...
Магазин

Voyage: Ние сме трагична генерација која мора да го живее она што е оставено од предходните генерации (Видео)

Muzika24
Музичарот  Војаж е еден од младите изведувачи чија популарност расте со вртоглава брзина. Додека неговите...
Имам нешто да те прашам

Гордана Ендровска: Би сакала Новата 2022 година да ме изненади, пријатно, се разбира (Фото+Видео)

Muzika24
Гордана Ендровска е родена на 2 септември 1972-та година во Битола и таа денес е...
Културо

“Музика и танц” новогодишни концерти за деца (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 19-ти декември предновогодишно, свои концерти за деца ќе...
Во прв ред

Га*ето на Теодора Џехверовиќ го протресе Скопје, публиката во делириум

Muzika24
Изминатиот викенд српската поп сензација Теодора Џехверовиќ настапи во Скопје во познат ноќен клуб. Атрактивната...