Tag : skopje

Во прв ред

Розга во Скопје дојде за да го оствари својот сон, а замина полна со емоции и љубов (Фото)

Muzika24
„Последниот пат кога бев во Скопје бев во салата „Борис Трајковски” и си помислив „кога...
Во прв ред

Со голем концерт во арпил во Скопје ни доаѓа словенечкиот хор „Перпетум Џезиле”

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 5-ти април словенечкиот хор „Перпетум џезиле“ ќе одржи...
Во прв ред

Одбројуваме до големото саботното музичко цунами – концертот на Јелена Розга (Фото)

Muzika24
Сабота 10-ти февруари е датумот и денот резервиран за најголемиот аудиовизуелен настан во месецот на...
Балканленд

Јелена Розга испрати новогодишна честитка за македонската публика и покана за луда журка (Видео)

Muzika24
„Драги мои, ви посакувам среќна и успешна 2024 година. Многу здравје, среќа и љубов, а...
Во прв ред

Кики Рахимовски, синот на познатиот Аки, утре во Скопје промовира нова песна

Muzika24
Музичарот Кики Рахимовски, син на легендарниот Аки Рахимовски од „Парњи ваљак” доаѓа во Скопје. Причината...