Tag : skopje

Премиера

24 Промо: Боби Мојсовски со нова песна и видео запис

Muzika24
Пред само неколку дена беа промовирани новата песна и видео записот за темата насловена “ЈАС...
Музика на кирилица

Лозано сними спот за “Ако не сум тој” (Видео)

Muzika24
Ексклузивецот на План Б продукција и наш овогодинешен претставник на Евровизија, Влатко Лозаноски- Лозано деновиве...
Во прв ред

Оркестарска турнеја на Влатко Стефановски

Muzika24
По успешните концерти во Љубљана и Марибор со гудачкиот оркестар на Словенечката филхармонија, Влатко Стефановски...
Музика на кирилица

Концерт во Скопје за роденденот на македонскиот ангел Тоше Проески

Muzika24
Триесет и вториот роденден по ред на Тоше Проески ќе биде одбележан со концерт на...