Tag : skopski festival

Фестивали

“Од нас зависи” освоила најголем број бодови што решавале за победникот на “Скопскиот фестивал 2002“

Muzika24
Македонија на Евровизија 2002 – трето официјално учество на Македонија на изборот на песна за...
Во прв ред

Концерт “50 години Скопски” на 15-та јубилејна “Бела ноќ” во Скопје

Filip
На 15-та јубилејна “Бела ноќ” во Скопје, на 5-ти октомври како дел од годинашната програма,...
Музика на кирилица

Групата “Арија” се враќа на македонската музичка сцена (Видео)

Muzika24
Веројатно се сеќавате на големите хитови “Минута или две” и “Само Господ е сведок” кои...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Сара Мејс по одличната “Градина од цреши” најавува нов хит

Muzika24
И покрај тоа што Скопскиот фестивал веќе е зад нас, импресиите од него се уште...
Музика на кирилица

Се надзира нов хит: Јоце Панов напорно работи на својот најнов сингл

Muzika24
Можеби за момент помисливме дека еден од најактуелните балкански поп пејачи Јоце Панов после настапот...
Музика на кирилица

Тамара Тодевска со видео за “Брод што тоне” (Видео)

Muzika24
Во емотивна љубовна приказна раскажана преку танц со светло-сенки, Тамара Тодевска го претстави новиот спот...
Covers

24 Cover: Ангелина Божиновска – “Брод што тоне” (Тамара Тодевска)

Muzika24
Еден од најголемите фанови на македонската поп пејачка Тамара Тодевска, Ангелина Божиновска неодамна сними ковер...