Tag : skopsko leto

Фестивали

„Скопско лето 2021“: Балетската претстава „Сви марш на плес“ на сцената на МОБ

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, Дирекцијата за култура и уметност со...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Музичка прошетка со француски шансони со Џон Илија Апелгрен

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, на 24-ти јули во Куршумли Ан...
Фестивали

Вечерва на “Скопско лето” – концерт на етно составот „Монистра”

Muzika24
Вечерва, 21-ви јули (среда) ќе се одржи концертот насловен „Киниса моме на вода” на етно...
Во прв ред

„Скопско лето“: Утре вечер вокално инструментален концерт на „Танец” (Фото)

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2021, утре 16-ти јули петок ќе...
Фестивали

“Скопско лето” ви ја претставува театарската претстава “Смртта на Дантон” (Фото)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од “Скопско лето”, утре 10-ти јули (сабота)...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Современата музичка драма „Само глас“ на 7-ми јули во МНТ (Фото)

Muzika24
Македонскиот народен театар во рамки на годинашното 42. издание на манифестација „Скопско лето“ ќе учествува...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Вечерва во Домот на АРМ изложба по повод 80 години од Народното востание

Muzika24
„По патот на нивната младост“ е насловот на вечерашната изложба која што се одржува во...