Tag : Slatkaristika

Музика на кирилица

Спектакуларен концерт на Слаткар во Скопје, многу емоции, солзи, убави луѓе (Фото+Видео)

muzika 24
Раперот Слаткаристика со концерт во „Скопје Ивент центар“ во Скопје прослави 15 години од неговиот...
Во прв ред

Богата програма на годинашниот Новогодишен базар во Крива Паланка

Filip
Музички концерти, жонглери, кловнови, настапи на популарни детски изведувачи, новогодишна кочија и свечено пристигнување на...
Во прв ред

Крива Паланка со најдобра новогодишна програма: Настапуваат Владо Јаневски и Исак Шабановиќ

Filip
Богата програма е предвидена и за Новата 2022 година во Крива Паланка. Програмата започнува во...
Фестивали

Само македонски изведувачи оваа година на „Струмица Опен Фестивал“

Filip
10-то издание на „Струмица опен фестивал“ почнува денес (19.07) со настапот на Студиото за танцување...
Музика на кирилица

Слаткаристика во свој стил ја препеа македонската народна песна “Распукала Шар Планина” (Видео)

Muzika24
Еден од најпознатите македонски хип-хоп артисти овој месец го започна со промоција на неговата најнова...
Премиера

Погледнете: “Либеро Бенд” промовираа нова песна и видео спот

Muzika24
Неодамна познатиот македонски бенд “Либеро” промовираа нова песна едноставно насловена “Моја”, а истовремено и видео...