Tag : Slatkaristika

Во прв ред

Крива Паланка со најдобра новогодишна програма: Настапуваат Владо Јаневски и Исак Шабановиќ

Filip
Богата програма е предвидена и за Новата 2022 година во Крива Паланка. Програмата започнува во...
Фестивали

Само македонски изведувачи оваа година на „Струмица Опен Фестивал“

Filip
10-то издание на „Струмица опен фестивал“ почнува денес (19.07) со настапот на Студиото за танцување...
Музика на кирилица

Слаткаристика во свој стил ја препеа македонската народна песна “Распукала Шар Планина” (Видео)

Muzika24
Еден од најпознатите македонски хип-хоп артисти овој месец го започна со промоција на неговата најнова...
Премиера

Погледнете: “Либеро Бенд” промовираа нова песна и видео спот

Muzika24
Неодамна познатиот македонски бенд “Либеро” промовираа нова песна едноставно насловена “Моја”, а истовремено и видео...
Музика на кирилица

Слаткаристика ја освојува Бугарија – нова соработка со бугарска мега ѕвезда (Видео)

Muzika24
Најактуелниот македонски хип-хоп артист кој продолжува агресивно да го освојува бугарскиот музички пазар, вчера попладне...