Tag : slovenia

Културо

“Медена земја” го отвори Фестивалот на документарен филм во Словенија

Muzika24
Со проекцијата на македонскиот документарец “Медена земја” беше отворен Фестивалот на документарен филм во Словенија....
Балканленд

Познатата словенска пејачка Жана Површе, станува холивудска актерка

Muzika24
Словенската пејачка Жана Површе Салобир се омажи изминатото лето, во месец јуни со својот долгогодишен...