Tag : snimanje

Музика на кирилица

Мијата Ве повикува со своја кореографија да учествувате во спотот за новата песна „Маска“

Filip
Новата песна на Мијата е насловена „Маска“. Се работи за поп – рок нумера поразлична...
Балканленд

Ќерката на Цеца, Анастасија открива: “Ми нудеа дрога, сакаа да се соблечам гола”

Muzika24
Во интервју за српски “Курир”, ќерката на најпознатата балканска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ открива дека...
Магазин

Почнаа снимањата на кулинарското тв шоу “Брза кујна”, но со нова водителка (Фото)

Muzika24
Како што дознава порталот Музика24, веќе започнаа снимањата за новата сезона на популарното кулинарско тв...
Музика на кирилица

Елена Андоновска го снима својот втор албум со македонски бисери (Фото+Видео)

Muzika24
Најавата за новиот албум на младата и екстремно талентирана пејачка Елена Андоновска, силно не заинтригира...
Музика на кирилица

Тракер ни ја претставува Луна, убавица со ексцентричен стил (Фото+Видео)

Muzika24
Познатиот македонски трап артист Тракер кој сеуште е актуелен со хитот “Црна Мечка” во кој...