Tag : socijalni mrezi

Музика на кирилица

Нова песна со видеоспот на младата поп пејачка Антониа Гиговска (Видео)

Muzika24
„Магнет“ е насловот на најновото музичко остварување на младата пејачка Антониа Гиговска, која неодамна го...
Музика на кирилица

Филип Пецовски разголен прати поздрав од базен (Фото)

Muzika24
Пејачот Филип Пецовски стана познат на публиката по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
World Music

Во деветата деценија од животот легендарниот Том Џонс објави нова песна (Видео)

Muzika24
Иако влезе во деветата деценија од животот, Том Џонс нема намера да ја запре музичката...
Музика на кирилица

Познатиот музичар Горан Милошески секојдневно еден месец со лајф концерти (Фото)

Muzika24
Тој е познат македонски композитор, продуцент, пејач… а од пред неколку години и подготвува млади...