Tag : sofia

Музика на кирилица

Драган Спасов Дац и Александар Митевски во посета на македонскиот КИЦ во Софија

Muzika24
Музичките ѕвезди Драган Спасов – Дац и Александар Митевски, придружувани од хармоникашот Војче Петрушев, минатата...
Музика на кирилица

Новата песна на Слаткаристика soundtrack на бугарскиот игран филм “Привличане” (Видео)

Muzika24
Македонскиот хип-хоп артист Слаткаристика кој продолжува агресивно да го освојува Бугарскиот музички пазар, деновиве го...
24 Ексклузивно

Балканската фолк пејачка Драгана Мирковиќ со голем концерт во Софија (Видео)

Muzika24
Мега популарната Драгана Мирковиќ на 16-ти декември најави голем спектакуларен солистички концерт во арената Армеец во...