Tag : sofija

Музика на кирилица

Македонскиот амбасадор во Софија повикан во бугарското МНР поради односот кон Гарванлиев

Filip
Вицепремиерот и министер за надворешни работи Екатерина Захариева, го повикала заменик-шефот на амбасадата на Република...
Музика на кирилица

Наскоро – нов македонски хип-хоп видео спот на македонската музичка сцена (Фото)

Muzika24
Овој музички проект претставува прва соработка помеѓу BMA Brothers продукција и Игор Минарков, односно момчето...
Музика на кирилица

Слаткаристика одржа одличен концерт во Софија (Фото)

Muzika24
Слаткаристика во саботата го одржа најавениот концерт во концертната сала од клубот “Mixtape 5”, во...
Балканленд

Цеца се насолзи од изненадувањето на музичката телевизија ТВ Балканика (Фото)

Muzika24
Непосредно пред одржувањето на големиот спектакуларен концерт на балканската кралица на фолк музиката Цеца во...
Музика на кирилица

Слаткаристика снимаше видео спот во ромско гето во Софија (Фото)

Muzika24
Слаткаристика извесен период помина работно во соседна Бугарија. Тој по одржувањето на концертот во клубот...