Tag : solisticki koncert

Во прв ред

Под мотото „Корените македонски да не се заборават“ Лени Партикова го најавува својот голем солистички концерт (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска пејачка Лени Партикова на 30-ти март во...
Во прв ред

Даворин Боговиќ го одржа својот прв концерт во Македонија (Фото)

Filip
Даворин Боговиќ, првиот вокал и еден од основачите на „Прљаво Казалиште“, вчеравечер за прв пат одржа солистички концерт во Македонија. И тоа ексклузивно во...
Музика на кирилица

Благоја Грујовски: За дочекот на Новата година ќе бидам во Швајцарија

Muzika24
Како што неодамна Ви пишувавме, со новата сезона на утринската емисија “Македонија денес” чија водителка...
Во прв ред

Многу емоции на едно место – Марјан Коцев ја наполни МОБ (Фото + Видео)

Muzika24
Вчера вечер во Македонската опера и балет, после четири години, познатиот и популарен фолк пејач...
Премиера

Пред концертот во Скопје “Тропико Бенд” со нова песна и видеоспот (Видео)

Muzika24
Организаторите на овој голем музички спектакл уште еднаш со задоволство ве потсетуваат на големиот солистички концерт...
Во прв ред

Марјан Коцев со голем солистички концерт на 29-ти март во Скопје (Видео)

Muzika24
Во организација на “Роса продукција”, под мотото “Сите мои песни” познатиот и популарен македонски фолк...