Tag : solunska 28

Балканленд

За сексот, дрогата и рокенролот: Излезе третиот дел од триологијата на Неле Карајлиќ (Фото+Видео)

Filip
Чекањето вредеше – последниот дел од трилогијата „Солунска 28“ конечно е пред верната армија почитувачи...
Балканленд

Неле Карјлиќ го промовираше вториот дел од триологијата “Солунска 28”

Filip
Неле Карајлиќ, поранешниот пејач на легендарните “Забрањено пушење”, еден од творците на “Топ листа надреалиста”...