Tag : song contest

Фестивали

Објавен е редоследот на изведувачи на полуфиналињата на Евросонг 2023 (Фото)

Muzika24
Во средата беше утврден редоследот на настапи на двете полуфинални вечери на 67-от избор за...
Фестивали

17% шанса за победа на овогодинешниот натпревар на Евровизија има малтешката пејачка Дестини

muzika 24
Британските Смаркетс, букмејкер познат по одличното предвидување на резултатите (меѓу другото и претседателските избори), предвидуваат...