Tag : soobrakajna nesreka

Музика на кирилица

20 години од смртта на македонската фолк пејачка Петранка Костадинова

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Петранка Костадинова родена е 1948-та година во Сомбор, Република Србија, како...
Балканленд

Пријателите и обожавателите се збогуваат од Рајко Дујмиќ (Фото)

Filip
Поранешниот фронтмен на групата “Нови фосили”, Рајко Дујмиќ, почина на 65-годишна возраст. Тој минатата недела...
Музика на кирилица

25 години од смртта на Владимир Нејашмиќ – Бато (Видео)

Muzika24
Годинава се навршуваат 25 години од трагичната сообраќајна несреќа во која животот го загуби познатиот македонски...