Tag : soopstenie

Музика на кирилица

Каракачанов: Ако Македонија не го испрати Гарванлиев на Евровизија, Бугарија тоа ќе го направи следната година

Muzika24
Како што и се очекуваше, за нашиот македонски евровизиски претставник Васил Гарванлиев се заинтересираа и...
Музика на кирилица

Од Зоки Фаци започна се, тој беше прв кој забележа и проговори јавно и направи револуција

Muzika24
Со реакција за спорниот кадар во евровизискиот спот за кои први пишувавме, а може да...
Музика на кирилица

Асоцијата на Ивент индустријата апелира и бара да се слушне нивниот глас (Фото)

Filip
Речиси 100 дена забранети се јавните собирања, настаните, концертите, семинарите и конгресите. 100 дена забрана...
Музика на кирилица

По вчерашниот текст на Музика24, денес реакција на пејачот Стефан Миткоски

Muzika24
По објавување на вчерашниот текст ЕКСКЛУЗИВНО: СКАНДАЛ НА ПРОМОЦИЈАТА НА НОВАТА ПЕСНА “КАЛДРМА” НА СТЕФАН...