Tag : sopruga

Балканленд

Халид Бешлиќ: „Жена ми имаше тумор и затоа не можевме да имаме уште деца“

Muzika24
Неодамна познатиот балкански фолк пејач Халид Бешлиќ сподели неколку детали од приватниот живот, кој што...
Балканленд

Погледнете како изгледа сопругата на Војо Недељковиќ, од “Ѕвездите на Гранд” (Фото)

Muzika24
Помеѓу Војо Недељковиќ, водителот на популарниот музички натпревар, “Ѕвездите на Гранд”, и неговата сопруга Маја,...
Балканленд

Од коронавирус почина мајката на Сергеј Четковиќ: Погребана вчера на неговиот роденден

Filip
Познатиот пејач Сергеј Четковиќ го минува веројатно најтешкиот период во животот. Имено, како што пренесоа...
Балканленд

Кои беа последните зборови на Балашевиќ кои го расплакаа целиот регион?

Muzika24
Новосадскиот кантавтор и поет, познат по своето исклучително чувство за раскажување на приказната за Васа...