Tag : sorabotka

Во прв ред

Оркестарот на КУД „Далмација” гости за Божиќниот концерт на Хрватскиот културен центар во Битола (Фото)

Muzika24
Во Културно информативниот центар Битола, Македонско-хрватското друштво и Хрватскиот културен центар “Марко Марулиќ”, организираше Божиќен...
Балканленд

Гиле од „Електрични оргазам“ и блуз бендот „4 Hombres & Flowery“ со песна за слободата (Видео)

Filip
Блуз бендот „4 Hombres & Flowery“ и рок легендата Срѓан Гојковиќ – Гиле од „Електрични...
Балканленд

Музичка соработка помеѓу „Охрид фест“ и „Фестивал на Далматинска шансона“

Muzika24
„Фестивал Далматинске шансоне“ што традиционално се одржува во Шибеник, родниот град на најголемиот хрватски шансониер...
Фестивали

Познати изведувачите на 13-то издание на „CMC Festival“

Filip
Ова лето, фестивалот „CMC“ подржан од Калцедонија повторно ги носи најголемите имиња на регионалната музичка...