Tag : sorabotnici

Музика на кирилица

Тони Цетински: Тоше беше ангел на добрината, верувам дека заминал во подобар свет (Фото)

Muzika24
Тони Цетински беше еден од големиот број соработници на Тоше Проески, а неодамна изјави дека...
Во прв ред

Македонската оперска дива Весна Гиновска Илкова со голем јубилеен концерт на 18-ти март

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска оперска дива Весна Гиновска Илкова на 18-ти март...
Во прв ред

Голем концерт на македонската фолк пејачка Татјана Лазаревска во Битола (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 5-ти јули во Олимпискиот базен “Император” (летна бавча...
Музика на кирилица

“ДНК” вчера вечер го промовираа својот трет албум (Видео)

Muzika24
Вчера вечер во ресторанот “Воденица”, во центарот на главниот град, познатото македонско РНБ дуо “ДНК” (Панчо...
Музика на кирилица

Миле Кузмановски во среда промовира албум и ДВД издание

Muzika24
Познатиот македонски фолк пејач Миле Кузмановски, во среда 11-ти фебруари ќе одржи промоција на најновото...
Балканленд

Здравко Чолиќ го најавува 14-от студиски албум “Оган и барут”

Muzika24
Познатиот балкански легендарен пејач Здравко Чолиќ го најавува својот 14-ти студиски албум насловен “Оган и...