Tag : sou

Фестивали

Утре се одржува алтернативното евровизиско шоу: “Eurovision: Europe shine a light”!

Filip
По конечното откажување на 65-то издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија...
Музика на кирилица

Тијана Дапчевиќ ќе учествува во “Твоето лице звучи познато” (Видео)

Filip
Македонската поп пејачка Тијана Дапчевиќ со интересно видео го најави своето учество во популарното шоу...
Во прв ред

Наскоро на МРТ1 музичкото шоу – “Танц со ѕвездите”

Muzika24
Од крајот на следниот месец на Македонската телевизија ќе започне да се емитува најгламурозното шоу...