Tag : spanija

Магазин

Нова верзија на „Ода на радоста“: Брајaн Меј од „Квин“ и шпански музичари ја снимија „Himno A La Alegría“ (Видео)

Filip
Познатата композиција на Лудвиг Ван Бетовен – „Ода на радоста“, доби нова верзија. Бројни изведувачи...
Музика на кирилица

Тамара Тодевска оваа есен на европска турнеја (ВИДЕО)

Filip
Популарната македонска пејачка и овогодинешна евровизиска претставничка Тамара Тодевска, оваа есен заминува на европска турнеја....
Магазин

Се сеќавате ли на “Los Del Rio” и нивната “Macarena”? Погледнете каде се и што прават (Фото + Видео)

Muzika24
Тие одеднаш се појавија, направија хит и едноставно ги снема. А каде се денес познатите...