Tag : specijalni gosti

Во прв ред

Тајзи и Спејко специјални гости на концертот на Раста и Ана Николиќ во Скопје

Muzika24
За само неколку дена ќе се случува вистински спектакл, големиот концерт на Ана Николиќ и...
Музика на кирилица

“Меморија“ добитници на наградата на трајни вредности на “МАРС“

Filip
Познатата македонска музичка група “Меморија” се овогодинешни добитници на наградата за трајни вредност на јубилејното...
Премиера

Со најава за концерт, “Монистра” промовираа нов студиски албум и видео спот (Видео)

Muzika24
Денеска во скопскиот ресторан “Пелистер” познатата македонска етно-поп група “Монистра” одржаа прес-конференција каде пред новинарите...
Музика на кирилица

Слаткаристика и Тони Зен специјални гости во филмот “Максим”

Muzika24
Mакедонскиот филм “Максим” на режисерот Кирил Трајковски, ја раскажува интересната приказна за едно момче од...
Во прв ред

Избор за најуспешни битолчани по 14-ти пат

Muzika24
Традиционално по 14-ти пат најстариот “Битолски весник” ги избира најуспешните битолчани за 2012-та година. Ексклузивниот...