Tag : spektakularen koncert

Премиера

Предконцертно Саша Ковачевиќ го промовираше видео спотот за “Преварена” (Видео)

Muzika24
На само ден пред големиот спектакуларен концерт најавен во ВИП арената “Борис Трајковски”, познатиот и...
World Music

Мадона ја започна европската турнеја со спектакуларен концерт во Германија

Muzika24
Со голем спектакуларен концерт, вчера вечер во Келн, Германија светски познатата поп дива Мадона ја...
Музика на кирилица

Тамара Тодевска со голем спектакуларен концерт во “Борис Трајковски”

Muzika24
Се започна со детскиот музички сон, на нејзина 6-та годишна возраст, со настапот на “Макфест”,...
Во прв ред

Се е подготвено за големиот концерт на Селимова-Желчевски (Фото)

Muzika24
Во организација на Министерството за култура, Туристичката агенција “Торија” и К-Тим продукција, во петок 15-ти...