Tag : sportska arena boris trajkovski

24 Ексклузивно

Ексклузивно: Во октомври нов албум и концерт посветени на Тоше Проески

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, албумот со необјавени песни од Тоше Проески, “Secret place”, ќе...
Во прв ред

Летово голем концерт на Дино Мерлин во Охрид

Muzika24
После совршениот и незаборавен скопски концерт во “Борис Трајковски”, одличниот настап на минатогодишниот “Пивофест”, македонската...
Во прв ред

Жељко Бебек со голем гала концерт во Скопје

Muzika24
Авалон продукција со големо задоволство го најавува својот втор проект за 2016-та година, ексклузивниот гала...
Во прв ред

Миленикот на женската популација Саша Ковачевиќ доаѓа во Скопје

Muzika24
На огромно задоволство на женската популација, во Скопје на 19-ти март во спортската сала “Борис...
Во прв ред

Утре 21-ви декември, Скопје ќе “гори” со Мустафа Џеџели (Видео)

Muzika24
По повод Ден на наставата на турски јазик во Македонија организиран од страна на Сојузот...
Во прв ред

Слаткиот концерт на Тамара ќе остане како најдобар МК концерт за 2015

Muzika24
После неколку месечното подготвување, многубројните хитови зад себе, интересните и убави моменти кои и се...
Во прв ред

Предновогодишно: Љубојна со голем концерт во “Борис Трајковски” (Видео)

Muzika24
Со оглед на тоа дека минатата година Љубојна имаа совршено одлични концерти во Универзалната сала...
Во прв ред

Ковердејл одбира да рециклира, а бендот да ги следи сите спортски случувања

Muzika24
Старо правило е дека колку ѕвездата е поголема, толку е поскромна личност без претерани барања....