Tag : spot

Балканленд

Тереза Кесовија доби француски орден и промовираше нова песна на француски јазик (Видео)

Filip
Хрватската музичка дива Тереза Кесовија, синоќа во Загреб беше одликувана со француското одличје Витез од...
Музика на кирилица

Актерите од македонските народни приказни во новиот спот на „SAP Brothers“ (Видео)

Filip
Браќата Сапламаеви познати и како SAP Brothers вчера ја промовираа својата најнова песна „Шизни си“,...
World Music

Русин осуден за дистрибуција на детска порнографија поради споделување спот на „Рамштајн“ (Видео)

Filip
Судот во северозападна Русија денеска го осуди поранешниот соработник на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални...
World Music

Никогаш видена интима на Џон Ленон и Јоко Оно во новиот спот за „Look at me“ (Видео)

Filip
Како најава за повторното објавување на првиот (вистински) албум на непрежалениот Џон Ленон и неговата...