Tag : spotify

Магазин

„Спотифај“ минатата година платил девет милијарди долари за авторски права за стриминг

Muzika24
Спотифај минатата година им платил на уметниците девет милијарди долари хонорар за стриминг, соопшти денеска...
Магазин

„Спотифај“ и „Епл“ ги споделија најемитуваните песни во 2023 година (Фото)

Muzika24
Двете најголеми платформи за стриминг, „Спотифај“ и „Епл мјузик“, кои заедно контролираат 44 отсто од...