Tag : srbija

Балканленд

Јелена Карлеуша искрено: Ако Србија не ме сака за Евровизија, Словенија е заинтересирана за мене

Muzika24
Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша вели дека во 2020 година, заедно со бразилскиот трансвестит Пабло Витар, требало...
Музика на кирилица

Разрешена мистеријата: Откриено каде живееше и почива Нина Спирова

Filip
фото:portalnovosti.com Познатата македонска пејачка Нина Спирова, која почина на 11-ти септември 2020 година на свои...
Фестивали

Ексклузивно: Тијана Дапчевиќ влегува во трката за српски преставник на Евровизија

Filip
Српската национална телевизија (РТС) пред неполна недела го откри списокот на изведувачи кои се натпреваруваат...
Фестивали

Српскиот претставник на „Евровизија“ повеќе нема да се избира на „Беовизија“

Filip
Раководството на РТС, српскиот национален радиодифузер, ја прекина соработката со „Мегатон“ – продуцентска компанија која...