Tag : srce

Балканленд

Цела српска естрада вознемирена за животот на Весна Змијанац

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, познатата српска фолк пејачка Весна Змијанац неодамна имаше операција на...
Музика на кирилица

Пајак со љубовна балада за денот на вљубените (Фото+Видео)

Muzika24
После големиот хит “Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак...
Музика на кирилица

DNK ги откажува сите концерти во Австралија

Muzika24
Поради непрофесионалноста и неодговорноста на организаторот, извесен господин Влатко од агенцијата “Република” од Австралија, трите...
Музика на кирилица

ДНК најавуваат нов видео спот?! (Аудио)

Muzika24
Познатите Андреј и Панчо или скратено ДНК деновиве привршуваат со снимањето на последните кадри за...
Премиера

ДНК го промовираше новиот студиски албум насловен “Срце” (Фото)

Muzika24
Вчера вечер во салонот на Аутомотив Груп, најпознатото македонско Р&Б дуо ДНК пред прусутните обожаватели,...